۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳

دکتر قصری:بومی سازی برخی تجهیزات مصرفی پایه پلیمری اتاق عمل

دکتر قصری:بومی سازی برخی تجهیزات مصرفی پایه پلیمری اتاق عمل بسپار / ایران پلیمر می نویسد: برخی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش بنیان در ملارد کرج تولید شد. دکتر آرین قصری، رییس هیات مدیره شرکت فارمد پلیمر به خبرنگار بسیار گفت: قلم و پلیت الکتروکوتر از مهمترین تجهیزات اتاق عمل در جهان محسوب می شود که این شرکت موفق شده است این تجهیزات را تولید و در اختیار صنعت پزشکی کشور قرار دهد.

وی افزود: این تجهیزات پیش از این توسط چند شرکت اروپایی و آمریکایی تولید می شد و در خاورمیانه هیچ کشوری قادر به تولید این تجهیزات نیست و کشور ترکیه هم این محصول را از کشورهایی اروپایی تهیه می کند. ما توانسته ایم زمینه ی صادرات این تجهیزات تولیدی را به کشور ترکیه فراهم کنیم. قصری ادامه داد: پیش از این در اتاق عمل از تیغ های جراحی استفاده می شد که در حال حاضر قلم الكتروكوتر جایگزین تیغ های جراحی شده است. این قلم ها که ترکیبی از پلیمر و الکترونیک است با استفاده از امواج رادیو فرکانسی، برشی بدون خونریزی در بدن بیمار ایجاد می کند. این شرکت توانسته این قلم را تولید و در اختیار بیمارستان های کشور قرار دهد. پلیت الکتروکوتر شامل چندین لایه ی پلیمر و یک لایه فویل آلومینیوم است که با فرایند کانورتینگ و به صورت لمینیشن کات تری می شوند و مونومری که این فرایند را انجام می دهد که با UV در فرایند پلیمریزاسیون تبدیل به پلیمر می شود. هیدروژن موجود در آن می تواند جریان رادیو فرکانسی را از بدن جذب کرده و به دستگاه انتقال دهد. تمامی این مراحل در فارمد پلیمر در حال تولید است و با تولید حدود 7 میلیون عدد در سال با خط فول اتوماتیک، ظرفیت تامین نیاز کل کشور را دارد. وی بیان کرد: کیفیت و کارایی بالا، قیمت مناسب و دریافت استاندارد های بین المللی از مهمترین ویژگی های پلیت و قلم الكتروكوتر تولیدی این شرکت است. مدیر این شرکت افزود: هم اکنون بیش از 15 درصد نیاز کشور توسط این شرکت تولید و مابقی این تجهیزات از برخی کشور ها وارد می شود و در صورتیکه حمایت های مناسبی توسط مسئولان صورت گیرد از خروج بیش از 10 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

قصری در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از لوازم پیشرفته پزشکی در طی 10 سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و شرکت فارمد پلیمر بخشی از این زنجیره که پایه پلیمری دارد را در کشور فراهم می کند. اما مشکلات مالی که در نظام طرح تحول سلامت مطرح روند پیشرفت این شرکت را کند ساخته است. امید است با توجه به مزایایی که طرح تحول نظام سلامت چه از لحاظ اقتصادی و چه خدماتی برای کشور دارد، اصلاحاتی در این خصوص صورت گیرد و گره گردش اقتصادی در این صنف باز شود. متاسفانه تا به امروز تجهیزات پزشکی در کشور ضعیف دیده شده و جای کار بسیاری دارد. همچنین پروسه ی سختی برای گرفتن پروانه ساخت وجود دارد اما فضای فعالیت در این حوزه بسیار باز است.

 

منبع:ایران پلیمر

شرکت فارمد پلیمر رایان(دانش بنیان)، با هدف تولید تجهیزات پزشکی در پایه پلیمر در سال 1393 فعالیت خود را آغاز نمود. نوآوری، کیفیت بالا، افزایش سطح رضایت‌مندی مشتری و تطابق با استانداردها از اصولی بوده که این شرکت از مرحله امکان سنجی، طراحی تا فروش مطابق با آن سیاست‌گذاری کرده است.
شرایط تولید خوب در کارخانه بر اساس الزامات اساسی محصول  GMPپیاده سازی شده است. تکنولوژی تولید مطابق با تکنولوژی روز دنیا و با بهره گیری از دانش موجود در مجموعه در جهت اتوماسیون خطوط تولید به منظور کاهش هزینه ها و افزایش بهره‌وری مستقر شده است.
این شرکت اعتقاد دارد ترکیبی از طراحی صحیح، بازاریابی هوشمندانه و بر اساس نیاز کشور،طراحی محصول و ایجاد خطوط تولید و ارائه خدمات مناسب در جهت نیل به اهداف سازمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن نقشی کلیدی دارد.

برنامه‌ریزی دقیق و پایش سیستم تحقیق و توسعه در سازمان بر اساس اهداف طولانی مدت و کوتاه مدت جهت توسعه بازار و افزایش رضایت مشتری جزء ضروری و لاینفک سازمان از آغاز کار بوده است که بر اساس رویکرد مدیریت ارشد سازمان در خط مشی شرکت تعیین کننده می‌یاشد.

تماس با ما

::دفتر مرکزی: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، خیابان غفاری، پلاک 47 

::کارخانه: تهران،جاده شهریار به اشتهارد،شهرک صنعتی صفادشت،بلوار فروردین،کوچه اول شرقی، پلاک 104

:: تلفن: 26451091-021 و 88343853-021

:: فکس 88312390-021

:: ایمیل: info@pharmedpolymer.com

ERRNO: 2
TEXT: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_ho8edreh8k781s40dk8n73tgm0, O_RDWR) failed: Permission denied (13)
LOCATION: Unknown, line 0, at July 29, 2021, 3:32 am
Showing backtrace: